Mamy dla Ciebie Świąteczne zestawy i gwarancję dostawy przed świętami
Nie musisz już szukać prezentu. Przygotowaliśmy pięknie zapakowane zestawy kawowe i herbaciane. Kliknij i złóż zamówienie już dzisiaj i odbierz paczkę przed świętami.

Świeżo Palona

Uniwersytet Acaia - Czujnik wagi

Jednym z atrybutów wag Acaia Pearl jest ich responsywność, czyli czas w jakim reagują na zmianę wagi. Niezależnie od tego, czy jest fakt odmierzania kawy, dodawania gorącej wody, czy też zaparzania espresso Perła sprawnie i bardzo szybko odczytuje właściwy wynik (zajmuje jej to około 20 milisekund). Nie trzeba zatem się martwić o opóźnienie na wyświetlaczu, jak na innych kawowych wagach np. Hario Scale.

Jeśli waga używana jest na nierównej powierzchni mogą wystąpić trudności z ustaleniem właściwej gramatury ważonego obiektu. Pearl jednak nie pokazuje wyniku niewłaściwie, bo jeśli waga będzie niestabilna, to najdrobniejszy ruch będzie wpływał na masę. Jako że wagi mierzą siłę, będzie ona interpretować ruch jako zmianę wagi. Sytuację taką może również powodować opieranie się o licznik, czy też ułożenie stosu filiżanek i spodków obok wagi.

Acaia Pearl, podobnie jak reszta wag elektronicznych, skupia się w większości na czujniku wagi. Nie chodzi tylko o drganie, ale również o nieodłączny szum owego czujnika. Do produkcji acai używa się części wysokiej jakości, a zatem filtracja szumu działa szybciej. Zwiększa to czułość wagi na drgania. Istnieje jednak sposób by temu zaradzić poza przeniesieniem jej na bardziej stabilną powierzchnię.

Będąc w głównym menu ustawień należy przytrzymać przycisk Power aż do momentu, w którym pojawi się "SEt" oraz sygnał dźwiękowy. Następnie należy przytrzymać przycisk T do ponownego sygnału oraz wartości "F.0000" na wyświetlaczu. Długie przytrzymywanie T zmienia cyfry, zaś wciśnięcie zmieni wartości. Wpisz "0000" by pojawiło się menu ustawień. W tym miejscu T będzie odpowiadać za przeglądanie dostępnych ustawień, a przytrzymanie T dłużej zmieni ustawienie, na którym się zatrzymaliśmy.

Pora na "Filt" - czyli filtr wagi. To ustawienie może posiadać wartości od 2 aż do 128. Standardowym ustawieniem jest 16. Wyższe liczby wiążą się z większym użyciem czujnika oraz znoszą drgania lepiej za cenę dłuższego czasu reakcji. Mniejsze liczby sprawiają, iż waga reaguje szybciej lecz jest bardziej podatna na drgania.

Jeśli odkryłeś problem z niestabilnością odczytu na wadze, przełącz wartość na wyższą.

Pamiętaj: im wyższa wartość Filt tym dłuższy czas reakcji.

Zalecamy używanie acai Pearl na trwałej, stabilnej powierzchni dla jak najlepszego wyniku. Jeśli jednak zdarzy się używać jej na nieco mniej stabilnym blacie, pomocne może okazać się zmiana filtru ważenia.

poprzedni wpis

następny wpis

Tagi: acaia, uniwersytet acaia, czujnik wagi

Brak komentarzy

Dodaj nowy komentarz

6 powodów, dla których warto u nas kupować

Poznaj wszystkie nasze sklepy

Glonojad sklep zoologiczny
Tuszmarkt
Świeżo Palona