Świeżo Palona

Kawa ziarnista, a kawa mielona

Wiele osób pyta nas czy w naszym sklepie można kupić kawę mieloną, lub czy naszą kawę ziarnistą możemy zmielić do dowolnej metody zaparzania. Oczywiście! Ale odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. Kawę mielimy, mamy profesjonalne młynki sklepowe, które potrafią zmielić kilogram kawy w niecałą minutę. Nie nagrzewają kawy i są jednocześnie dokładne. Potrafią zmielić kawę zarówno do kawiarki, jak i Chemexa, czy French Pressa.

Jest jednak jeden minus. Przed zakupem zawsze informujemy klienta, że kawa, którą sam świeżo zmieli tuż przed zaparzeniem będzie mieć nieporównywalny aromat, smak, zapach do kawy zmielonej wcześniej klika dni, tydzień, czy też dwa. Nawet jeśli młynek nie jest dokładny, tak jak nasz, czy też trochę przegrzeje kawę, tak jak młynek ostrzowy, to i tak kawa będzie lepsza niż mielona wcześniej i zamknięta w szczelne opakowanie.

Jak zawsze wszystko zależy od klienta i faktu, czy możemy zabrać ze sobą młynek. Nie upieramy się przy swoim, bo czasami na długiej wycieczce, gdzie ograniczamy bagaż, młynek ważący 500 gramów będzie dla nas dodatkowym obciążeniem i zajmie dodatkową powierzchnię. Wtedy kawa mielona będzie idealnym rozwiązaniem :)

Tagi: kawa, french press, aeropress, chemex, Chemex, , mielona, ziarnista, wycieczka

Brak komentarzy

Dodaj nowy komentarzPowiązane produkty

Zobacz pokrewne wpisy z naszego bloga


Wybrani producenci

5 powodów dla których warto u nas kupować
Rabaty dla stałych klientów Świeżo Palona

Rabaty dla stałych klientów

Gwarantowana niska cena dostawy

Gwarantowana niska cena dostawy

Zapewniamy 24-godzinną dostawę

24-godzinna dostawa

Oferujemy rok na zwrot produktów

1 rok na darmowy zwrot

Sprzedajemy tylko oryginalne produkty

Oryginalne produkty