Świeżo Palona

Logo - Aeropress

Aeropress

Czy próbowałeś już kawy ze strzykawy? Tak, tak, AeroPress to zaparzacz działające właśnie na zasadzie strzykawki i podobnie też wyglądający. Jest to niebywale uniwersalne urządzenie, proste i wytrzymałe, słowem idealny kompan kawosza. Ten wynalazek nie bez powodu jest tak przyjemny w użytkowaniu, powstał bowiem w amerykańskiej firmie o nazwie Aerobie, produkującej zabawki latające. Alan Adler, będący założycielem i głównym projektantem firmy, chciał stworzyć łatwe w obsłudze, niewielkie urządzenie do zaparzania sobie kawy. Tak powstał kultowy już manualny zaparzacz XXI w.

Urządzenie idealnie wstrzeliło się w nową falę kawową. Dzięki swej budowie dającej mobilność i dużą elastyczność w procesie zaparzania kawy, użytkownicy zaczęli tworzyć własne przepisy na kawę w AeroPressie. Ten ruch wokół urządzenia przyczynił się do stworzenia corocznych, regionalnych i ogólnoświatowych mistrzostw oraz wielu akcesoriów do strzykawy.

Dziś co rusz powstają nowe akcesoria do AeroPressu, a Polacy wiodą prym w wyciskaniu kawy. Spróbuj i Ty pobawić się robiąc pyszną kawę w domu, u znajomych czy na biwaku.

5 powodów dla których warto u nas kupować