Świeżo Palona

Kawa & Herbata miesiąca -20% Kliknij i dowiedz się więcej

Logo - Kawiarki Bialetti

Kawiarki Bialetti

Bialetti jest czołowym producentem kawiarek na rynku. To firma z silnymi tradycjami, a jej założyciel, Alfonso Bialetti, miał ogromny wkład w powstanie pierwszych kawiarek na rynku. Poszukiwał on sposobu na to, aby każdy móc cieszyć się w domu kawą, która smakiem dorównuje tej z kawiarni. Pierwszy, klasyczny model kawiarki - Bialetti Moka Express- został opracowany w 1933 roku. W późniejszym czasie, stał się ikoną stylu i doczekał się licznych wyróżnień dzięki wyjątkowemu designowi. To charakterystyczne, niezwykle proste w użyciu urządzenie jest dostępne w sprzedaży praktycznie w niezmienionej formie do dzisiaj! 

Bialetti - połączenie klasyki i nowoczesności 

Współcześnie, w ofercie firmy Bialetti  znajdziemy szeroki wybór produktów służących do zaparzania kawy i spieniania mleka, a także stylowe termosy, filiżanki i kubki. Ich charakterystyczną cechą jest satyryczny wizerunek Alfonso Bialetti, który stał się doskonale rozpoznawalnym symbolem firmy.

Oprócz klasycznego modelu Moka Express, w ofercie znajdziemy dzisiaj również inne atrakcyjne kawiarki o niebanalnym designie, drippery, młynki do kawy oraz wszelkie niezbędne akcesoria. Firma Bialetti odpowiada na oczekiwania miłośników kawy, ceniących elegancką prostotę i klasyczne, sprawdzone rozwiązania.

Kawiarka - alternatywa dla ekspresu 

Kawiarki są szczególnie popularne wśród miłośników ponadczasowego stylu. Stanowią ciekawy element aranżacji kuchni, a poza tym są dostępne w atrakcyjnej, niskiej cenie i charakteryzują się niezwykle prostą obsługą! Zmieloną kawę należy wsypać do górnego pojemnika z sitkiem, a następnie postawić na włączonej kuchence. Pod wpływem ciepła wytwarza się ciśnienie, które powoduje przedostawanie się wody z dolnego do górnego pojemnika. W ten sposób powstaje napój, który dzięki długotrwałemu parzeniu pod niskim ciśnieniem, uzyskuje wyjątkowe walory smakowe. Miłośnicy kawiarek twierdzą, że to właśnie taka kawa jest najsmaczniejsza i zdecydowanie przeważa nad napojem z ekspresu. Warto się o tym przekonać samodzielnie!

5 powodów dla których warto u nas kupować