Świeżo Palona

Kawa i herbata miesiąca

Kawa speciality w promocji

Nowy miesiąc, a więc nowa kawa i herbata miesiąca! W tym miejscu zawsze znajdziesz kawę i herbatę w promocyjnej cenie. Dzięki dokładnemu opisowi oraz zdjęciom z plantacji poznasz nasze wyjątkowe produkty jeszcze lepiej. Zapraszamy do lektury oraz zakupów.

Kawa i herbata miesiąca - marzec 2021

Świeżo Palona kawa z etiopii

Kilka słów o kawie Ethiopia Sidamo Bensa Washing Station

W tym miesiącu przedstawiamy ziarna pochodzące z etiopskiej plantacji z regionu Sidamo, a dokładnie z doliny Rift, gdzie panują idealne klimatycznie warunki do uprawy, które w połączeniu z dużymi opadami deszczu i optymalną temperaturą są gwarancją doskonałego produktu. To powoduje, że ziarna, które trafiają do Waszych młynków bądź ekspresów są naprawdę wysokiej jakości.

Ocena kawy to 85 punktów (TSP Q-Arabica Grader).

Country: Ethiopia

Region: Sidama

Washing Station: Bensa Washing Station


Kawa pochodzi z młyna wodnego Bensa Washing Station w Sidamo z regionu Sidamo w zachodniej Etiopii. Ziarna trafiają tam z pobliskich niewielkich farm kawy, gdzie za jej produkcję odpowiedzialni są lokalni farmerzy. Dzięki temu, że ziarnami zajmują się lokalni farmerzy, dla których jest to całe ich życie - są one pod specjalnym nadzorem gwarantującym ich najwyższą jakość. Kupując ziarna Sidamo Bensa Washing Station wspierasz nie tylko polskie palarnie, ale również etiopskie rodziny farmerów.

Młyn Bensa Washing Station

Przeczytaj opinie o kawie

To, że ziarna są naprawdę wysokiej jakości świadczą same pozytywne komentarze, które zostawiacie po jej wypróbowaniu.

Pozytywne opinie o kawie Świeżo Palonej

Poznaj smak kawy

Gdybyśmy mieli opisać smak kawy w kilku zdaniach to zrobiliśmy to tak:

Ethiopia Bensa WS Sidamo Grade 2 to połączenie słodkiego karmelu z aromatyczną bergamotką, jaśminem oraz owocowym dodatkiem brzoskwini.

Poczuj wyjątkowy smak kawy z etiopii

Jak przygotować kawę?

Ziarna wypaliliśmy przede wszystkim z myślą o metodach ciśnieniowych. Doskonale sprawdzi się również zaparzana w AeroPressie, French Pressie czy Delter Coffee Press. Sprawdzą się nie tylko do parzenia kaw czarnych, ale i mlecznych, a i jako cold brew będą zachwycać smakiem.

Nasz przepis

Receptura french press:
mielenie comandante - 25 klików
doza- 20 gram
temperatura 96 C
300 gram wody

Zalewamy na raz, mieszamy. Czekamy 5 minutę i przeciskamy.

Niezbędne akcesoria do zaparzenia kawy

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kawach pochodzących z Etiopii to koniecznie zajrzyj na nasz wpis o kawach z tego regionu - link.


Herbata z całego świata

Kilka słów o herbacie Earl Grey

Earl Grey to jedna z najpopularniejszych odmian herbat na świecie. Jednak największą popularnością cieszy się w Wielkiej Brytanii i są to liście najczęściej serwowane podczas słynnej popołudniowej herbatki.

Earl Grey to połączenie czarnej herbaty cejlońskiej z olejkiem z bergamotki. To on odpowiada za charakterystyczny smak i aromat herbaty, który dla wielu osób jest on po prostu synonimem dobrej herbaty.

Przeczytaj opinie o herbacie

Herbatka Earl Grey

Jak przygotować herbatę?

Herbatę earl grey zalewamy wodą o temperaturze ok. 95-97 st. C w proporcji 1 łyżeczka na 200 ml płynu. Po ok. 4  min. napar należy przelać do filiżanek. Ta herbata nie nadaje się do ponownego zaparzania, ponieważ już podczas pierwszego parzenia z liści uwalnia się cały smak i aromat.


Polecane podobne produkty

5 powodów dla których warto u nas kupować