Ekologia i dbanie o środowisko to jeden z priorytetów dzisiejszego świata. Dlatego coraz więcej producentów wprowadza na rynek opakowania, które szybko się rozkładają, a przy tym są bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla świata.

Swiss Pack robi jeszcze więcej. Nie tylko jest pionierem we wprowadzaniu na rynek ekologicznych opakowań do kawy. Dodatkowo stara się, aby cała produkcja była zeroemisyjna. Ale po kolei.

Ekologiczne opakowania.

Długo zastanawialiśmy się nad właściwym opakowaniu dla naszych przypraw. Zależało nam na tym, aby utrzymywało ich aromat przez długi czas, ale też było przyjazne dla środowiska. Nie wyobrażaliśmy sobie, że mogłoby być inaczej.

I tak właśnie trafiliśmy na firmę Swiss Pack, firmę z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w produkcji opakowań różnego rodzaju. Ale przede wszystkim firmę, która oferuje szeroki wachlarz opakowań – ekologicznych, biodegradowalnych, kompostowalnych i nie tylko. Wszystko z myślą o środowisku i przyszłości naszej planety.Źródło: https://swiss-pack.com/news/Eco-Guide

Swiss Pack sadzi drzewa.

Wielu producentów opakowań stara się wychodzić poza utarte schematy. Już nie tylko wprowadzają na rynek w pełni biodegradowalne i kompostowalne opakowania, ale też prowadzą działania dla jeszcze większe korzyścią dla środowiska.

Swiss Pack chce zrównoważyć emisję dwutlenku węgla związaną ze swoją działalnością. Jak? Poprzez sadzenie drzew, które pomogą przybliżyć ślad węglowy do zera. Inicjatywa pomoże nie tylko oczyścić powietrze, którym oddychamy, ale także wesprze ponowne zalesianie na obszarach lokalnych, na których prowadzona jest produkcja.

Każde posadzone drzewo pomoże przywrócić uszkodzone ekosystemy, ustabilizować otaczającą glebę i poprawić lokalny obieg wody, jednocześnie pochłaniając węgiel z atmosfery. A klienci, kupujący produkty w opakowaniach Swiss Pack, mogą się w taki właśnie prosty sposób dołączyć do tej inicjatywy.

Ale to nie wszystko.

Swiss Pack zapowiedział też przyspieszenie działań, dzięki którym większość linii magazynowych będzie w 100% zdatna do recyklingu. Dzięki innowacjom materiałowym i długotrwałym testom w firmowym zakładzie badawczo-rozwojowym, opracowany został zestaw materiałów dla określonych branż i zastosowań.

Dodatkowo, współpraca z firmami takimi jak Enval, specjalizującymi się w recyklingu złożonych opakowań z tworzyw sztucznych, masz pewność, że cele w zakresie zrównoważonego zostaną osiągnięte dzięki dynamicznej strategii ekologicznej, która jest stale dostosowywana i ulepszana.

Podsumowując: opakowania, w które pakujemy nasze przyprawy są przyjazne dla środowiska, a kupując je dodatkowo pomagasz sadzić drzewa. Prawda, że brzmi to bardzo dobrze?