Coffee Tour cz.3

Ostatnie już miejsce, które chcielibyśmy Wam polecić na szlaku turystyki kawowej to kolumbijski park rozrywki Parque del Cafe.

Jeśli wybieracie się do Kolumbii, to nie możecie przeoczyć tej atrakcji. Parque del Cafe to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Kolumbii, nie tylko dla miłośników kawy. Park oferuje ponad 58 hektarów krajobrazu kawowego, możliwość poznania historii tego niezwykłego ziarna czy procesu produkcji. Dodatkowo 35 atrakcji instalowanych oraz atrakcje promujące kulturę kolumbijską co przekłada się na tytuł jednego z najlepszych parków rozrywki w Ameryce Łacińskiej.

Jedną z najważniejszych atrakcji Parku del Cafe są plantacje kawy. Odwiedzający mogą zobaczyć, jak rośnie i jak zbierana jest kawa, a także dowiedzieć się, jakie są różnice między różnymi jej gatunkami. 

Oprócz tego, w muzeum parku można obejrzeć wiele eksponatów związanych z kawą, takich jak maszyny, narzędzia używane do obróbki kiedyś jak i w obecnych czasach.

Park oferuje również wiele miejsc, w których można spróbować różnych rodzajów kawy. Można tu znaleźć kawy o różnym smaku, aromacie i intensywności, a także nauczyć się, jak przygotować idealną kawę. Na terenie parku działa także wiele kawiarni i restauracji, w których można spróbować tradycyjnych kolumbijskich potraw i napojów.

Oprócz atrakcji związanych z kawą Park del Cafe oferuje również wiele innych rozrywek. Można tu skorzystać z kolejki górskiej, przejechać się karuzelą, zjechać z góry wodnej pobawić się w wesołym miasteczku, a nawet zobaczyć wiele zwierząt, takich jak kangury, lamy czy różnego rodzaju egzotyczne ptaki.

Parque del Cafe to idealne miejsce dla miłośników kawy, ale także dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas w ciekawy i atrakcyjny sposób. To miejsce, w którym można nauczyć się wiele nowych rzeczy, spróbować różnych smaków i zapachów, a także po prostu dobrze się bawić. W tym parku na nowo odkryjesz w sobie dziecko :)

Jeśli myślisz, że w Parku del Cafe nie ma już więcej atrakcji, to jesteś w błędzie! Park oferuje również wiele różnych wydarzeń i festiwali, takich jak Festiwal Kultury Kolumbijskiej czy Festiwal Kawy, które odbywają się przez cały rok. W tych wydarzeniach można poznać kulturę i tradycje Kolumbii, a także spróbować tradycyjnej kuchni.

Dla osób, które chcą poznać więcej miejsc związanych z kawą, w okolicy Parku del Cafe znajduje się wiele plantacji kawy, które można odwiedzić. Wiele z tych plantacji oferuje wycieczki i warsztaty, w których można poznać proces produkcji i poznać różne gatunki kawy.

Jeśli planujesz podróż do Kolumbii, to Park del Cafe to miejsce, które warto odwiedzić. To miejsce, w którym można poznać kulturę i tradycje Kolumbii, spróbować tradycyjnych potraw i napojów, a także spędzić czas w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę parku Coffee Park - Coffee Flavored Fun - Oficjalna strona internetowa (parquedelcafe.co)

Mam nadzieję, że udało mi się tymi przykładami zachęcić Was do skorzystania z opcji Coffee Tour. Szukajcie podobnych ofert, wybierając się w regiony, które produkują kawę.

Udanych wakacji!