Czym jest Coffee Tour cz.1

Zbliżają się letnie dni więc każdy z nas myśli już o wyjazdach,  bliskich lub dalekich. Dla jednych odpoczynek to leżenie na plaży lub chodzenie po górach. Inni planują zagraniczne wycieczki z opcją all inclusive a jeszcze inni dalekie, dzikie i pełne przygód wojaże, byle tylko poznać kulturę i zwyczaje danego miejsca.

A czy słyszeliście o Coffee Tour??

Tak, dobrze czytacie, dla nas nawet wakacje łączą się z kawą, bo można ją fantastycznie połączyć z urlopem.

Przez najbliższe trzy tygodnie, chcielibyśmy Ci opowiedzieć o plantacjach, które specjalizują się w udostępnianiu dla turystów swoich terenów.

Niektóre bardziej kładą nacisk na poznanie tematu uprawy kawy, inne skupiają się stricte na rozrywce. Chcecie je poznać ? Zapraszamy Was do Panamy, Kostaryki i Kolumbii.

Zaczynamy od Panamy

Boquete to miasteczko leżące na wyżynie, w pobliżu wulkanu Baru, założone w 1911 roku przez grupę głównie Europejczyków.

Ze względu na swoje malownicze położenie i bogactwo środowiska naturalnego, jest popularnym regionem turystycznym na terenie kraju. Jednak oprócz turystyki głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest rolnictwo i uprawa kawy, to właśnie tutaj produkuje się jedne z najlepszych kaw na świecie.

Coffee Tour na tym terenie jest umożliwiony dzięki Edventure Travel specjalizujący się w organizowaniu wycieczek po Kostaryce, Nikaragui czy Panamie. 

W pobliżu Boquete znajdują się najlepsze plantacje kawy. Podczas ich zwiedzania można natrafić na mitycznego ptaka, Kwezala herbowego, który lubi przesiadywać w gąszczu zacieniających plantację drzew.

Oprócz zwiedzania plantacji koniecznie trzeba wybrać się na szczyt Baru, jedynego wulkanu w Panamie. Stąd można podziwiać fantastyczne krajobrazy, a gdy niebo jest czyste, jest duża szansa, żeby zobaczyć dwa oceany. 

Wybierając się na wędrówkę, pamiętajmy jednak,  że pogoda może nas zaskoczyć. Mimo klimatu równikowego i wysokiej wilgotności temperatura w wyższych partiach gór nie przekracza 10’C.

Ciepły sweter na pewno się przyda, choć zawsze będzie można ogrzać się przy filiżance gorącej kawy w jednej z przytulnych restauracji lub kawiarni w wiosce.

Więcej szczegółów na Visit a coffee plantation Panama | Boquete | Guided coffee tour Panama (edventure-travel.com)

A jeśli jesteście ciekawi co Kostaryka ma nam do zaoferowania, zapraszam już teraz na kolejny wpis w przyszły wtorek :)