Nie bez powodu kawa nazywana jest napojem bogów. Jest to napar, którego fanów spotkać można na całym świecie. Kawa ceniona jest nie tylko ze względu na swoje pobudzające właściwości, ale także ze względu na swój charakterystyczny i niepowtarzalny smak. Zdajemy sobie sprawę, że wybór prezentu dla miłośnika kawy nie jest łatwym zadaniem, dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy kilka propozycji ciekawych prezentów dla kawoszy. 

Kawa ziarnista z palarni - uniwersalny upominek  

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl po pytaniu “Co na prezent dla kawosza?” są oczywiście dobrej jakości ziarna kawy. Jest to uniwersalny prezent, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. W przeciwieństwie do kaw pochodzących z marketów, kawy z palarni cechuje niezwykła świeżość i cudowny aromat. Na dodatek są one wypalane w sposób dostosowany do danego rodzaju ziaren - gwarantuje to doskonałą wyczuwalność zawartych w kawie nut smakowych. Miłośnikowi wyraźnej kwasowości w połączeniu z łagodnym smakiem podaruj kawę Arabica, natomiast osobie preferującej w ostrzejszych smakach i ceniącej orzechowy posmak do gustu przypaść powinien przypaść gatunek Robusta. 

Kawiarka - smak kawy z włoskiej kawiarni w domu

Dla prawdziwych entuzjastów kawy, samo przygotowywanie tego naparu jest pewnym rytuałem, bez którego poranek nie będzie taki sam. Jaki prezent dla kawosza w tym rytuale pomoże? 

Świetnym prezentem dla kawosza będzie zatem pochodzące z Włoch urządzenie, jakim jest kawiarka, inaczej nazywana makinetką. Powstało ono w 1933 roku i od tamtego momentu stale wzrasta grono sympatyków kawy zaparzanej właśnie z jego pomocą. Kawiarki określane są jako niezawodne urządzenia, których głównymi atutami są łatwość użycia oraz małe rozmiary umożliwiające ich przechowywanie nawet w małej kuchni. Makinetka pozwala uzyskać naprawdę mocną kawę, jest to najlepszy sposób na zaparzenie aromatycznego espresso we własnym domu. Pojemność kawiarek liczone jest poprzez ilość espresso, które da się dzięki nim przygotować. Jeżeli obdarowywana osoba jako jedyna pije kawę w swoim domu, możesz podarować jej Bialetti Moka Express o pojemności 1 espresso, czyli makinetkę od firmy będącej numerem pośród firm zajmujących się produkcją ekspresów do kawy. Jest to klasyczny aluminiowy model, który umożliwia przygotowanie pysznego naparu na kuchence gazowej. W naszym sklepie znajdziesz także wiele modeli dedykowanych kuchenkom indukcyjnym. Nowościom są także elektryczne kawiarki, jak np. GAT Fashion kawiarka elektryczna, w której zaparzanie kawy odbywa się bez konieczności uruchamiania palnika. Ten model umożliwia zaparzenie 6 niezwykle aromatycznych espresso. 

Młynek do kawy - sposób na wydobycie niezwykłego aromatu

Jeśli osoba, której chcesz podarować prezent posiada już swoją kawiarkę, zadbaj o odpowiedni stopień zmielenia ziaren, z których korzysta do przygotowania tego napoju bogów. Każdy kawosz w swoim wyposażeniu powinien posiadać młynek do kawy. Zmielenie ziaren kawy tuż przed jej zaparzeniem to najlepszy sposób na uzyskanie niezwykle aromatycznego i pysznego naparu. Młynki do kawy pozwalają wydobyć z niej wszystkie najlepsze właściwości. Już podczas samego mielenia poczuć można niezwykły, kojący zmysły zapach. Istnieje wiele rodzajów tych urządzeń, bez problemu znajdziesz tam model idealnie dopasowany do obdarowywanej osoby. Dla lubiących klasyczny klimat świetnym rozwiązaniem będą ręczne młynki do kawy, które za sprawą swojego niepowtarzalnego designu będą także piękną ozdobą w każdej kuchni. Ogromną popularnością w naszym sklepie cieszy się drewniany młynek Hario MM-2, który doskonale zmieli kawę zarówno do french pressów, drippeów jak i chemeksów. Osobom ceniącym nowoczesny wygląd do gustu przypaść powinien młynek do kawy Timemore Nano wyróżniający się niesamowitym futurystycznym wykończeniem. Chcąc zapewnić doskonale precyzyjne mielenie przy jednoczesnej oszczędności czasu, warto podarować bliskiej osobie elektryczny młynek do kawy. Świetną opcją będzie elektryczny młynek do kawy Baratza Encore, który mieli 1 gram kawy w zaledwie sekundę oraz posiada aż 40-stopniową skalę mielenia ziaren kawy.

Dripper - klasyk wśród zaparzaczy

Świetnym pomysłem na prezent, szczególnie dla osoby, która nieco bardziej profesjonalnym parzeniem kawy zainteresowała się niedawno będzie dripper. Jest to niewielkie urządzenie o prostej budowie umożliwiające przygotowanie naprawdę esencjonalnej kawy. Swoim kształtem dripper przypomina filiżankę i jest ciekawą alternatywą dla ekspresów do kawy. Do urządzenia należy włożyć papierowy filtr tak, aby równomiernie przylegał do ścianek, a następnie wsypać do niego zmieloną kawę. Kolejnym krokiem jest dokładnie zalanie kawy. Niezwykle aromatyczna kawa zacznie przelewać się do wybranego naczynia. Dripper pozwala na szybkie przygotowanie doskonałego naparu, jest więc świetną opcją dla zabieganych osób. W naszym sklepie znaleźć można polecany przez baristów Kalita Wave dripper 155, który na szczególną uwagę zasługuje ze względu na wykonanie z wysokiej jakości szkła odpowiednio odpornego na pęknięcia. Jego płaskie dno pozwala na zaparzenie kawy, w której odczuwany jest ciekawy balans smaków. 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już co wybrać na prezent dla kawosza. Wszystkie opisane produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym.