Chińczycy od pokoleń wiedzą, że zielona herbata ma działanie pobudzające i stymuluje mózg. Zaparzana krótko pomaga się skoncentrować, a dłużej - wyciszyć. Z kolei osoby, które walczą z nadwagą, cenią sobie działanie moczopędne i odchudzające zielonej herbaty. Spróbuj naparu z liściastej zielonej herbaty i przekonaj się, jak działa na skórę i włosy.

Pobudzające działanie zielonej herbaty

Jedni twierdzą, że zielona herbata ma działanie pobudzające, inni - że uspokaja. Rację mają obie strony. Wszystko bowiem zależy od sposobu przyrządzania zielonej herbaty. Liście zalane po raz pierwszy i zaparzane do 3 minut wydzielają teinę i garbniki, których połączenie sprawia, że zielona herbata ma działanie pobudzające i stymulujące.

Jeśli jednak zostawimy zieloną herbatę na dłużej w dzbanku, garbniki zdominują napój. Napar będzie bardziej intensywny, a jednocześnie - uspokajający, ponieważ obniży ciśnienie krwi. Tak przygotowana zielona herbata pomaga wyciszyć się przed snem.

Czy zielona herbata ma działanie moczopędne?

Oczywiście. Napar z liści zielonej herbaty znany jest jako doskonały środek moczopędny. Tę właściwość zielonej herbaty wykorzystuje się szczególnie do oczyszczania organizmu z zalegających toksyn. Dzięki swojemu działaniu moczopędnemu zielona herbata doskonale sprawdza się jako środek wspomagający odchudzanie i walkę z cellulitem.

Jak zielona herbata działa na skórę i włosy?

Od wieków zielona herbata nazywana jest eliksirem młodości. I choć nie działa w zawrotnym tempie, regularne picie naparu pomaga dłużej zachować młodość. Wpływ zielonej herbaty na skórę spowodowany jest obecnością polifenoli. To związki antyoksydacyjne, czyli spowalniające proces starzenia się tkanek. Dzięki zielonej herbacie skóra dłużej zachowuje sprężystość, a zmarszczki wolniej się pojawiają.

Działanie zielonej herbaty można również zauważyć na włosach - stają się lśniące, dobrze nawilżone i mocniejsze. Rzadziej wypadają i szybciej rosną. Wiele firm kosmetycznych chętnie wykorzystuje zieloną herbatę do produkcji szamponów i odżywek do włosów, ale świetne efekty daje również płukanka samodzielnie przygotowana z naparu.

Zrób zakupy w naszym sklepie i otrzymaj rabat 20,00 zł na zamówienie za minimum 120,00 zł!!! 

Użyj kodu: kochamherbate20

Odchudzające działanie zielonej herbaty

Zielona herbata powinna na stałe zagościć w codziennym menu każdej osoby, której zależy na tym, by zrzucić kilka kilogramów. Napar z zielonej herbaty ma działanie odchudzające - przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu oraz pomaga oczyścić organizm z toksyn. Filiżanka zielonej herbaty oczywiście nie sprawi, że waga pokaże mniej, ale jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń i codziennej diety.