Świeżo Palona

Jak wybrać kawiarkę? część 3

Zebraliśmy kilka kolejnych pytań, które pojawiają się w przypadku wyboru kawiarki. Poprzednia część wpisu. Czy kawiarki indukcyjne działają na kuchenkach elektrycznych i gazowych? Oczywiście. Kawiarki indukcyjne przygotowane są ze stali nierdzewnej i bez problemu będą działać na wszystkich innych kuchenkach. Należy tylko pamiętać, żeby stawiać je w ten sposób, żeby rączka była poza źródłem ciepła. Jak sprawdzić, czy kawiarka indukcyjna działa? Nie od dzisiaj wiadomo, że niektóre płyty indukcyjne nie współpracują z wszystkimi urządzeniami. Żeby sprawdzić, czy kawiarka indukcyjna działa wystarczy postawić ją na palniku i zobaczyć, czy kuchenka "się załączy". Nie należy do kawiarki wlewać wody, nie należy do niej przykładać magnesu. Każda inna metoda nie jest właściwa. Można nawet postawić kawiarkę na palniku na kartce papieru i tak jeśli kawiarka ma działać, to zadziała. Jakiego mleka używać do kawiarek do cappuccino? Najlepsze jest mleko z ponad 2 procentową zawartością tłuszczu. Mleko lepiej się ubije, a kawa będzie smaczniejsza. Jak myć kawiarkę, żeby długo służyła? Odpowiedź na to pytanie jest dłuższa i znajduje się w oddzielnym wpisie.

Tagi: porady, model, informacje, kawiarka, faq, instrukcje, pytania

Komentarze

Jak wybrać kawiarkę? część 2 | Dzień Kawy 2014-11-19 14:32:17
[…] Kolejna część wpisu… […]
Kris 2015-09-09 22:38:19
Napiszcie coś o kawiarkach elektrycznych. To super rozwiązanie, szczególnie w biurze itd.
Świeżo Palona 2016-02-08 16:34:13
Trochę kawy zawsze przedostanie się przez sitko. Szczególnie jeśli płucze Pan kawiarkę bez rozkręcania. Wtedy w dolnym zbiorniku jest podciśnienie, które zasysa wodę i tym samym drobinki kawy.
Kawiarka Bialetti 2016-02-08 16:01:01
Kupiłem w ostatnim czasie kawiarkę Bialetti Moka Ekspress na 6 filiżanek i po przygotowaniu kawy w dolnym zbiorniczku zostaje trochę wody i w niej znajdują się dość liczne drobinki kawy? Z czego to wynika? Kawa jest za drobno mielona? Używam kawy z Tazza D'oro z Rzymu tylko już mieloną przez nich.

Dodaj nowy komentarzPowiązane produkty

Zobacz pokrewne wpisy z naszego bloga


5 powodów dla których warto u nas kupować
Rabaty dla stałych klientów Świeżo Palona

Rabaty dla stałych klientów

Gwarantowana niska cena dostawy

Gwarantowana niska cena dostawy

Zapewniamy 24-godzinną dostawę

24-godzinna dostawa

Oferujemy rok na zwrot produktów

1 rok na darmowy zwrot

Sprzedajemy tylko oryginalne produkty

Oryginalne produkty