Nadszedł luty, a wraz z nim dużo nowości! Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy!

Podczas jednego z naszych cuppingów, znaleźliśmy perełkę, z którą chcielibyśmy się z Wami podzielić. Takim oto sposobem od początku lutego możecie spróbować ziaren z Zambii. Kawa trafiła do nas z farmy Kaichipapa położonej na obrzeżach regionu Serenje. Krzewy kawowca są uprawiane na czerwonych piaszczystych glebach, które są bogate w składniki odżywcze i zapewniają roślinom dobry drenaż, dlatego ziarna są doskonałej jakości. W gospodarstwie uprawia się nie tylko kawę, ale również orzechy makadamia, które pełnią także funkcję zacieniającą plantację kawowców. Kachipapa poza produkcją kawy dba także o poprawę jakości życia pracowników i społeczności lokalnej. Do tej pory zbudowano 25 domów dla stałych pracowników gospodarstwa oraz zainstalowano nowe wodociągi gwarantujące dostęp do czystej wody. Poza tym farma finansuje lokalną szkołę, zatrudniając nauczycieli i zapewniając pomoc medyczną. 

Ziarna z Zambii wypaliliśmy jasno, dlatego jeśli macie drippera, Chemexa, french press, czy Aeropress nadadzą się idealnie! Kawa charakteryzuje się idealnym balansem słodyczy i kwasowości. Możecie wyczuć zarówno aromat cytryny jak i czarnej herbaty czy gorzkiej czekolady. Szukacie świeżości w Waszej kawowej  kolekcji? Koniecznie musicie jej spróbować!

Wolicie herbatę? W lutym możecie kupić rooibos 10% taniej! To afrykańska herbata z liści aspalatu prostego. Napar z czerwonokrzewu wycisza, uspokaja i koi nerwy. Wpływa pozytywnie na działanie układu trawiennego, a poza tym ma bardzo przyjemny smak. Same plusy! Dlatego warto dorzucić tę herbatkę do zakupowego koszyka :)