W tym miesiącu miano kawy miesiąca zdobywa nasza stara nowość, czyli Ethiopia Yirgacheffe Reko Washed, która po przerwie powraca do naszej oferty.

Jej ziarna to pochodząca z regionu Yirgacheffe, odmiana Heirloom. Jeśli więc poszukujesz naparu o owocowo-kwiatowym smaku, to trafiłeś idealnie! W tym przypadku w kawie wyczuwalne są nutki nektarynki, ananasa oraz Earl Grey.

Ethiopia Yirgacheffe Reko Washed została wypalona jasno, więc doskonale sprawdzi się zaparzona w dripie, chemexie, french pressie czy Aeropressie. Każda z tych metod pozwoli wydobyć nieco inne walory smakowe!

Październik nie mógłby się również obejść bez herbaty miesiąca, którą jest tym razem Herbatka lipowo-malinowa. W jej skład wchodzą: owoce róży, lipa oraz malina.

Lipa świetnie sprawdza się przy przeziębieniach. Ma działanie napotne i moczopędne, co przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, pomaga łagodzić chrypkę, ból gardła czy kaszel. Dlatego taką herbatę warto pić również przy anginie, grypie czy zapaleniu oskrzeli.

Maliny z kolei zawierają m.in. kwas salicylowy, czyli roślinny odpowiednik aspiryny, sporo pektyn, witamin i składników mineralnych. Dodatkowo, powodując uczucie sytości, w bezpieczny sposób pomagają w walce z nadwagą.

Owoce róży to niezwykle bogate źródło witaminy C. Ma też działanie rozkurczowe, moczopędne, żółciopędne, przeciwzapalne i odtruwające, a ponadto zaleca się jej spożywanie w chorobach alergicznych, stanach zapalnych układu pokarmowego i pęcherza.

Nie da się więc ukryć, że ta herbata to istna bomba witaminowa, idealna na zbliżające się mrozy!

Kup teraz kawę Ethiopia Yirgacheffe Reko Washed i Herbatę lipowo-malinową 20% taniej!