Kolejny odcinek z serii "Uniwersytet Acaia" rozpoczynamy kilkoma słowami na temat kalibracji.

Przemysł związany ze Specialty Coffee cały czas udoskonala badania naukowe oraz wykorzystuje ową naukę, by ulepszyć produkt końcowy. Wagi jednak, choć uznawane za bardzo ważną część procesu zaparzania kawy, są często pomijane w doskonaleniu jakości.

Zrobienie dobrej kawy z ręcznym pomiarem lub nawet z użyciem wagi bez kalibracji jest możliwe dzięki temu, iż zaparzanie kawy jest oparte na proporcjach. Istnieje możliwość zaparzenia niesamowitej kawy nawet prostymi narzędziami. Jednakże kiedy przychodzi moment, w którym chcemy przekazać wiedzę o tym jak ową niesamowitą kawę zaparzyć, z pomocą przychodzą narzędzia, które zapewniają takie same, dokładne pomiary.

Nie dotyczy to jedynie rozmowy z drugą osobą o tym, jak skopiować wyśmienitą filiżankę świeżo zaparzonej Yirgacheffe. Chodzi również o Ciebie w przyszłości. Jeśli udało Ci się odnaleźć sposób na zaparzenie kawy, którą pokochałeś, będzie Ci zależeć na tym by zaparzyć ją ponownie miesiąc później, niezależnie od warunków oraz narzędzi.

Oto dlaczego polegamy tak mocno na kalibracji oraz dlaczego tak łatwo skalibrować Pearl. Jedyne, czego potrzeba, to odważnik o wartości 500g oraz kilka minut. Dotknij kilkakrotnie przycisk T dopóki wyświetlacz nie wskaże "CAL 500", następnie połóż ciężar na wadze. Powtarzanie procesu za każdym razem, kiedy zmieni się otoczenie i warunki sprawi, iż Twoja kawa następnym razem również zostanie zaparzona jak należy.