Do wyboru mamy kilka rodzajów herbat. Większość pochodzi z tego samego krzewu, ale która z nich jest lepsza? Herbata czerwona smakuje lepiej niż zielona, a może jest odwrotnie? Która herbata lepiej wspomaga odchudzanie - zielona czy czerwona herbata? Napar z której herbaty jest zdrowszy? Krótko porównaliśmy ze sobą herbatę zieloną i czerwoną.

Czerwona herbata vs zielona. Która smakuje lepiej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która herbata lepiej smakuje - czerwona czy zielona. To oczywiście indywidualna sprawa, każdy ma swoje upodobania. Jeśli masz pierwszy raz do czynienia z tego typu herbatami, nie zrażaj się. Często na początku smakują "dziwnie", a dopiero kolejne filiżanki pozwalają kubkom smakowym otworzyć się na nowe doznania. W celu odpowiedniej oceny smaku herbaty czerwonej czy zielonej, najlepiej sięgnąć po czysty susz, bez dodatków i zaparz go zgodnie z zaleceniami. Herbaty, szczególnie zielone, mają wiele odmian, dlatego nie ma jednego, właściwego przepisu parzenia. Zwróć uwagę na odpowiednią temperaturę wody oraz proporcje, a także czas parzenia. Czasami właściwego procesu należy poszukać samemu. Pamiętaj, nie stosuj cytryny, cukru, miodu ani innych dodatków, które mogą utrudnić poznanie właściwego smaku czerwonej lub zielonej herbaty.

Smaki

Smak zielonej herbaty jest dość intensywny, lekko gorzkawy. Wiele osób wyczuwa w zielonej herbacie smaki warzywne lub owocowe. Oczywiście jest to uzależnione od warunków, w jakich liście wzrastały. Natomiast smak herbaty czerwonej częściej określany jest jako ziemisty, bardziej cierpki.

Pamiętaj nie zaparzaj herbaty zielonej i czerwonej wrzątkiem. Herbaty te będą wtedy smakować znacznie gorzej niż w rzeczywistości.

Herbata czerwona czy zielona? Odchudzanie

Zarówno czerwona herbata, jak i zielona polecane są osobom walczącym z otyłością. Która z nich lepiej wspomaga odchudzanie? Herbata czerwona w nieco większym stopniu wspomaga przemianę materii, co przyspiesza spalanie tłuszczu. Jednak zielona herbata na odchudzanie zalecana jest przede wszystkim ze względu na smak, dzięki któremu ograniczamy łaknienie. Dodatkowo, wspomaga normalizację poziomu glukozy we krwi, co również obniża apetyt.

Szukając odpowiedzi na pytanie, czy lepsza na odchudzanie jest czerwona herbata czy zielona, warto więc podejść do sprawy indywidualnie i osobiście przekonać się, jak organizm reaguje na czerwoną herbatę, a jak na zieloną. Każdy z nas funkcjonuje odrobinę inaczej. Przy wspomaganiu odchudzania herbatą ważne są różne czynniki - rodzaj nadwagi, intensywność wysiłku fizycznego, a także indywidualne predyspozycje.

Zrób zakupy w naszym sklepie i otrzymaj rabat 20,00 zł na zamówienie za minimum 120,00 zł!!! 

Użyj kodu: kochamherbate20

Która zdrowsza: Czerwona czy zielona herbata?

Zarówno herbata czerwona, jak i zielona, zawierają wiele cennych składników, wzmacniających działanie naszych organizmów i wspomagających pracę poszczególnych układów. Występują w różnych proporcjach, ale patrząc całościowo na składniki, jakich dostarczamy sobie podczas picia herbaty, zarówno herbata zielona jak i czerwona są zdrowe i warto je pić.

Należy jednak pamiętać, że to właśnie zielona herbata znana jest najdłużej w azjatyckim świecie. Napar z zielonej herbaty od zawsze cieszył się dużą popularnością. Odpowiednio zaparzony susz może powodować ożywienie i ułatwiać koncentrację lub ułatwiać zasypianie. Chińczycy twierdzą, że to właśnie zielonej herbacie zawdzięczają długowieczność i sprawność intelektualną w późnym wieku.

Zdrowsza wydaje się być zatem herbata zielona, ale według nas warto pić jedną i drugą.