Kawa w Europie pojawiła się około XVI wieku i od tamtej pory zyskuje coraz większą popularność, również wśród obywateli naszego kraju. Tego aromatycznego napoju możemy napić się w wielu restauracjach i kawiarniach – gdzie przygotowywany jest w profesjonalny sposób. Czy wiesz, że równie smaczną kawę możesz przyrządzić w zaciszu swojego własnego mieszkania?

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele urządzeń do robienia kawy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wszelkie alternatywne sposoby przygotowywania tego czarnego napoju, jak chociażby aeropress czy chemex. Kawa parzona metodą alternatywną zazwyczaj jest nieco łagodniejsza w smaku, a także słabsza, więc jeżeli jesteś zwolennikiem espresso intensywnego, z dużą zawartością kofeiny – powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. W poniższym artykule opowiemy Ci o tym, jak działa ekspres kolbowy, a także jak z niego korzystać, by we własnym domu móc napić się kawy jak w najlepszej kawiarnii.

Ekspres kolbowy – jak działa i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Z ekspresem do kawy można spotkać się niemal w każdym biurze, a także wielu zakładach pracy. Ponadto świeżej często możemy napić się jej chociażby u fryzjera czy czekając na swoją kolej u prywatnego lekarza. Jednak tylko odpowiednio zaparzona kawa pozwoli cieszyć się pełnią smaku i aromatu.

To sprzęt nieco bardziej zaawansowany od modeli przelewowych. Kawa umieszczana jest w kolbie – niektóre modele zaopatrzone są we wbudowany młynek, który rozdrabnia ziarna na bieżąco, w innych należy stosować je już zmielone – i zaparzana pod ciśnieniem. Polega to w skrócie na tym, że woda przepuszczana jest przez kolbę, tworząc gorący napój. Dodatkowo większośc modeli wyposażona jest w spieniacz do mleka, który umożliwia przygotowanie np. kawy latte.

Profesjonalne urządzenia tego typu są bardzo drogie i mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak do użytku domowego wykorzystuje się ich prostsze i dużo tańsze wersje.

Ekspres kolbowy do domu – jaki wybór będzie najlepszy?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem ekspresu kolbowego, postaw na urządzenie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. Do wyboru masz modele charakteryzujące się różnym rozmiarem kolby. Mieszkasz sam i lubisz raczyć się pojedynczym espresso? W takim wypadku możesz zdecydować się na niewielki, prosty ekspres kolbowy, którego rozmiar pozwoli na szybkie i łatwe przygotowanie kawy. Większy rozmiar kolby pozwoli Ci na przygotowanie większej ilości tego pysznego, ciemnego napoju

Zachęcamy Cię do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty ekspresów kolbowych, gdyż znajdują się w niej sprawdzone urządzenia. Zadbaliśmy o staranną selekcję produktów, gdyż zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Proponujemy urządzenia różniące się między sobą ze względu na cenę, a także parametry techniczne, więc jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich opcję idealną dla siebie.

Ekspres kolbowy – jaką kawę do niego kupić?

Pyszna i aromatyczna kawa to efekt nie tylko wyboru właściwego urządzenia, ale również ziaren odpowiedniej jakości. w sklepach możesz znaleźć ziarna palone w różny sposób, a także pochodzące z wielu zakątków świata. Jeżeli zależy Ci na smaku napoju - nie możesz kupować przypadkowej kawy.

Jeśli stawiasz na kupowanie całych ziaren, pamiętaj również o tym, by wyposażyć się w odpowiedni młynek, który pozwoli Ci na zmielenie ich w pożądany sposób. Niedostateczne rozdrobnienie może sprawdzić, że napój nie będzie tak dobry. Do wyboru masz oczywiście także gotową kawę zmieloną, paczkowaną.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi już wiesz, jak działa ekspres kolbowy. Jeżeli chciałbyś więcej dowiedzieć się na temat kawy, a także technologii związanych z jej przygotowaniem – zachęcamy Cię do przeczytania innych wpisów na naszym blogu. Poszukujesz smacznej kawy wysokiej jakości? W takim wypadku koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, gdyż przygotowaliśmy dla Ciebie różnego rodzaju ziarna, które zachwycą nawet najbardziej wymagających kawoszy.