W poprzednim wpisie przedstawiliśmy najpopularniejsze na rynku młynki ręczne, które nadają się do mielenia ziaren kawy do dripa, chemexa, kawiarki czy aeropressu. W celu uzupełnienia oferty warto poznać także inne modele, które pomimo trochę wyższej ceny oferują również lepszą jakość wykonania, jak i (niektóre z nich) przemiału, zwłaszcza młynki japońskiej firmy Porlex.

TIAMO Ręczny młynek ceramiczny stalowy

Młynek Tiamo stalowy

Na początek warto wspomnieć o młynku Tiamo ze stalowym wykończeniem. Jego środek, czyli mechanizm i żarna nie różnią się od tych użytych w tańszy modelach, ale fakt, że obudowa wykonana została z metalu powoduje, że młynek jest bardziej trwały i wytrzymały nawet na ewentualne upadki. Wymiary młynka są dość kompaktowe: wysokość - 17 cm, średnica - 9 cm.

Porlex Mini ręczny młynek do kawy

Porlex Mini ręczny młynek do kawy

Pierwszym z ręcznych młynków, których stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki jest Porlex Mini. To produkt japońskiej firmy, która jako jedna z nielicznych zastosowała w swoich młynkach stabilizacje żarna. Dzięki takiemu zabiegowi przemiał jest bardzo równy, a na upartego młynek może być wykorzystany nawet do zmielenia kawy do espresso. Rączka Mini jest dłuższa niż w innych młynkach, co pozwala szybciej zmielić kawę przy takiej samej ilości włożonej energii. Porlexa mieli 20 gramów kawy w przeciągu około 50 sekund, co w przypadku Hario zajęło około 30 sekund więcej. Co ciekawe Porlex Mini bez problemu mieści się w Aeropressie, co umożliwia łatwe przenoszenie młynka.

Porlex Tall ręczny młynek do kawy

Porlex Tall ręczny młynek do kawy

Starszym bratem Porlexa Mini jest Porlex Tall, czyli większa wersja opisanego wyżej młynka. Jego zasadniczą różnicą jest większy pojemnik na zmieloną kawę. W Porlex Tall mieszczą się aż 44 gramy całych ziaren. Wystarcza to do zaparzenia 2-4 filiżanek kawy. Oczywiście można napełnić go ponownie i zmielić jeszcze więcej, oczywiście jeśli potrzebujemy.

Zrób zakupy w naszym sklepie i otrzymaj rabat 20,00 zł na zamówienie za minimum 120,00 zł!!! 

Użyj kodu: kawowyzawrotglowy

Hario MM-2 drewniany ręczny młynek ceramiczny

Hario MM-2 drewniany ręczny młynek ceramiczny

Ostatnim młynkiem w tej części zestawienia jest HARIO MM-2, tradycyjny, drewniany młynek ręczny. Młynek wykonany został zgodnie z rygorystycznymi standardami japońskiej firmy Hario, dzięki czemu będzie długo służył swojemu właścicielowi. Z pewnością nie bez znaczenia są tutaj użyte materiały. Wysokiej jakości żarna i drewno.