Świeżo Palona
Wybierz idealny ekspres do kawy do swojego biura

Wybierz idealny ekspres do kawy do swojego biura

Jeśli wymagasz od swoich pracowników efektywności, ekspres do kawy jest Twoim największym sojusznikiem. Bez kawy wielu z nich nie byłoby przecież w stanie nadążać za deadline'ami i rzucać pomysłami w trakcie biurowych burzy mózgów. Niektórzy potrzebują aż kilku filiżanek dziennie! Dlatego potrzebujesz ekspresu działającego równie dynamicznie, co życie biurowe. Poniżej wyjaśniamy, jak wybrać model idealny do potrzeb Twojej firmy!

Ekspres ciśnieniowy najlepszy do biurowych potrzeb

Podstawowymi kryteriami, którymi kierujemy się w trakcie wybierania biurowego ekspresu, są naturalnie prostota obsługi i wydajność. Tutaj prym wiodą zdecydowanie ekspresy ciśnieniowe automatyczne, które wykorzystują do parzenia wysokie ciśnienie. Najpierw gotują wodę, a później dozują ją z użyciem pompy najpierw do pojemnika, a następnie do filiżanki lub szklanki. Dobry ekspres tego typu świetnie radzi sobie nawet z bardzo dużym popytem na kawę w firmie! Jego obsługa jest banalnie prosta. Właściwie jedyne, czym musimy się martwić, to regularne wsypywanie kawy do pojemnika zawierającego młynek mielący ziarna tuż przed zaparzeniem oraz dolewanie wody. W przeciwieństwie do modeli ciśnieniowych kolbowych, nie musimy samodzielnie mielić kawy ani czyścić tacki po każdym zaparzeniu. Co więcej, czyszczenie urządzenia ogranicza się przez większość czasu do opróżniania tacki kawowej. Raz na około tydzień należy ekspres odkamienić, o czym urządzenie przypomina za pomocą świecącej na czerwono lampki. Nie jest to trudna czynność – wystarczy użyć tabletek czyszczących i nastawić odpowiedni program. Modele automatyczne to również funkcje pozwalające na wybranie preferowanej mocy kawy. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a urządzenie samo „wybierze” właściwą dawkę wody i kawy. Mielenie ziaren tuż przed zaparzeniem ma z kolei pozytywny wpływ na smak i aromat kawy, chociaż ważną funkcję odgrywa tutaj również oczywiście także jakość samych ziaren.

Ekspresy z każdej półki cenowej

Biorąc pod uwagę wyżej przytoczone zalety, ekspres automatyczny ciśnieniowy wydaje się wyborem najlepiej przystosowanym do biurowych warunków. Cena dobrych urządzeń zaczyna się od tysiąca pięciuset złotych, a te z najwyższej półki to już koszt około dziesięciu tysięcy złotych. W ofercie naszego sklepu znajdują się ekspresy ze wszystkich półek cenowych. Jeśli chodzi o modele ciśnieniowe automatyczne, są to propozycje z serii Cafe Romatica firmy Nivona. To aż trzynaście modeli o różnorodnych funkcjach! Co ważne, nawet te w cenie poniżej dwóch tysięcy złotych posiadają bardzo pojemne pojemniki na wodę i kawę (np. najtańszy w naszej ofercie Nivona Cafe Romatica 520 posiada pojemnik na wodę o pojemności 2,2 litra oraz pojemnik na ziarna kawy o pojemności 250 g). Jest to ważne, ponieważ eliminuje to konieczność bardzo częstego dosypywania ziaren kawy oraz dolewania wody, która w innym przypadku mogłaby być stać się dużym problemem przy wysokim zapotrzebowaniu na kawę. Co więcej, tańsze modele w dalszym ciągu posiadają również szereg funkcji ułatwiających obsługę. Należą do nich cyfrowy wyświetlacz z symbolami i tekstem, zapewniający łatwe czyszczenie wyjmowany zaparzacz oraz łatwe obsłudze programy do czyszczenia, usuwania kamienia i płukania. Droższe modele posiadają dodatkowe funkcje i wyposażenie. W przypadku najdroższego modelu z serii Romatica, 1030, ich lista prezentuje się prawdziwie imponująco. Jego użytkownicy mogą liczyć między innymi na:

 

  • możliwość zaprogramowania aż osiemnastu indywidualnych przepisów na kawę,
  • funkcję One Touch Spumatore Duo, dzięki której można jednocześnie parzyć dwie filiżanki cappuccino,
  • dwa filtry do wody CLARIS, tabletki czyszczące, wężyk do mleka oraz miarkę,
  • pojemnik na mleko.

Jak widać, modele z wyższej półki dają naprawdę dużo możliwości, jeśli chodzi o przygotowywanie pysznej kawy w wydajny sposób. Takie urządzenie niewątpliwie bardzo podnosi prestiż biura! Z drugiej strony jednak ekspresy z niższej półki cenowej w dalszym ciągu są na tyle dopracowane i użyteczne, że firmy o mniejszym budżecie na pewno nie pożałują ich zakupu.

 

Tagi: kawa, espresso, praca, pobudzenie, poranek

Brak komentarzy

Dodaj nowy komentarzPowiązane produkty

Zobacz pokrewne wpisy z naszego bloga


5 powodów dla których warto u nas kupować