Kto potrafi sobie wyobrazić poranek bez aromatycznej filiżanki ulubionej kawy? Ten napój zdecydowanie bije rekordy popularności - pobudzająca moc kawy, a przede wszystkim jej wyjątkowy smak sprawia, że trudno się od niej oderwać. Aby cieszyć się przyjemnością picia kawy, nie trzeba już udawać się do kawiarni - możliwość parzenia jej w domu czy w pracy daje ekspres do kawy. Ranking tego typu urządzeń pomoże Ci podjąć właściwą decyzję co do wyboru ekspresu. 

Ranking najlepszych ekspresów do kawy - TOP 5

Dobra kawa to podstawa udanego dnia - z tym stwierdzeniem z pewnością mogą zgodzić się wszyscy kawosze, którzy nie wyobrażają sobie życia bez aromatycznego naparu. W związku tak dużą popularnością kawy trudno byłoby opierać się wyłącznie na dedykowanych miejscach, takich jak kawiarnie. Chęć rozpoczęcia dnia od filiżanki aromatycznego espresso wymaga zakupu dobrego sprzętu do parzenia kawy. Jaki ekspres do kawy będzie najlepszy? Wszystko zależy od indywidualnych wymagań. Poszukiwania odpowiedniego sprzętu najlepiej rozpocząć od wyboru techniki parzenia - najpopularniejsze urządzenia to ekspresy ciśnieniowe i przelewowe. Ranking najlepszych ekspresów do kawy to zestawienie popularnych urządzeń, które z pewnością nie zawiodą Cię podczas codziennej eksploatacji. 

Ekspres ciśnieniowy Ascaso Arc Black and Steel 

Techniki parzenia ciśnieniowego z pewnością nie może zabraknąć w zestawieniu najlepszych ekspresów do kawy. Ranking otwiera propozycja, która zadowoli nawet najbardziej wymagających kawoszy. Ekspres ciśnieniowy Ascaso świetnie sprawdzi się nawet w małych kuchniach, czy nawet w aneksach kuchennych z uwagi na swoje małe rozmiary. Niech jednak jego kompaktowość nie zmyli miłośników kawy, ponieważ produkt Ascaso doskonale radzi sobie z przygotowywaniem aromatycznej kawy. Użytkowników zainteresowanych tworzeniem dzieł sztuki na codziennej kawie z pewnością zainteresuje obecność aż dwóch końcówek do spieniania mleka, pozwalających na tworzenie imponujących wzorów. 

Severin ekspres przelewowy TYPE z termosem KA 4835

Ranking najlepszych ekspresów do kawy to wcale nie zestawienie najdroższych propozycji. Ekspresy przelewowe to świetna opcja dla każdego, kto ceni sobie możliwość samodzielnego zaparzenia kawy w zaciszu domowym, a jednocześnie nie chce wydawać wyższej kwoty na ekspres. Propozycja Severin w atrakcyjnej cenie dobrze radzi sobie z parzeniem aromatycznej kawy. Jeśli zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy najlepiej sprawdzi się w dużej rodzinie, to ekspres przelewowy jest świetną propozycją. Dzbanek - termos utrzymuje kawę w odpowiedniej temperaturze na długo, a więc dostęp do aromatycznego napoju w każdej chwili jest dużo łatwiejszy. 

Severin ekspres przelewowy z młynkiem i termosem KA 4812

Kolejna propozycja Severin w rankingu najlepszych ekspresów do kawy. Wersja KA 4812 wyposażona została dodatkowo w praktyczny młynek, dzięki czemu istnieje możliwość parzenia codziennej kawy bezpośrednio z aromatycznych ziaren. Po zaparzeniu kawa przechowywana jest w praktycznym termosie, na długo utrzymującym odpowiednią temperaturę. 

Ekspres ciśnieniowy Lelit Victoria PL91T

Ranking najlepszych ekspresów do kawy nie mógłby obejść się bez tej propozycji Lelit, która świetnie sprawdzi się na prezent nawet dla najbardziej wymagających kawoszy, którzy o kawie wiedzą już wszystko. Lelit wyposażony został w elektroniczny system LCC, który pozwala na stałą kontrolę temperatury wody znajdującej się w bojlerze. Ułatwienia technologiczne wyjątkowo wyraźnie zwracają na siebie uwagę w tym ekspresie ciśnieniowym. Posiada on także system czuwania, który automatycznie ogranicza zużycie prądu, gdy z ekspresu nikt nie korzysta. 

Nivona Cafe Romantica 680

Ekspres Nivona to także świetny pomysł na prezent. Ranking ekspresów do kawy bez tej propozycji z pewnością nie byłby kompletny, ponieważ to urządzenie posiada wszystko, czego powinno się wymagać od ekspresu. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim aż 11 programów parzenia najpopularniejszych rodzajów kaw. Dodatkowo istnieje możliwość wgrania własnych 5 kompozycji, dostępnych w kategorii „Moja kawa”.