W dniach 17-19 czerwca 2011 w Łodzi odbędzie się Festiwal Kawy podczas Festiwalu Dobrego Smaku. Organizatorami Festiwalu są: SBS Public Relations – agencja PR oraz Primulator - dostawca rozwiązań dla profesjonalnego biznesu kawowego. Wsparcie zapewniają firmy związane z rynkiem kawowym. Obecnie intensywnie jest tworzony program imprezy, ale już dzisiaj możemy zaanonsować najważniejsze punkty tej imprezy.

Festiwal ma kilka zadań do spełnienia: najważniejsze to szeroko pojęta edukacja w zakresie kawy oraz jej jakości. Kawa to drugi, najpopularniejszy po wodzie napój na świecie. Warto poznać jej niepowtarzalny charakter i spróbować zrozumieć dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszym życiu. Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy czołowych polskich baristów, aby mogli zaprezentować swój kunszt oraz kawę w najlepszej, możliwej postaci oraz w swojej różnorodności smakowej.

Uczestnicy i Program

Lista Kawiarni Festiwalowych - - przypominamy, że w czasie trwania festiwalu obowiązują specjalne ceny na Espresso i Capuccino - 3 zł - a więc kawosze, zapraszamy do degustacji i oceniania, która kawiarnia serwuje najlepszą kawę!

 • FRESCO CAFE - ul. Piotrkowska 107 (w bramie, lewa oficyna)
 • CAFE VERTE - ul. Piotrkowska 113/115
 • CZEKOLADOWE OBŁOKI - ul. Piotrkowska 60
 • AFFOGATO - ul. Piotrkowska 90
 • MONACO CAFE - ul.Piotrkowska 134
 • MSCAFE - ul. Więckowskiego 36
 • ART.- al. Kościuszki 49/51
 • DYBALSKI - ul. Piotrkowska 102a
 • U MILSHA - ul. Łąkowa 21
 • PORTIERNIA - ul. Tymienieckiego 3
 • HORT CAFE - ul. Piotrkowska 106/110
 • OWOCE I WARZYWA - ul. Traugutta 9

Miejsce: Łódź

I część - Kawiarnie Festiwalowe na ul. Piotrkowskiej oraz ścisłe centrum miasta,

II część - kawiarnia Boston Cafe w Muzeum Sztuki MS 2 na terenie Manufaktury.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny (oprócz oznaczonych* - wstęp z zaproszeniami). Bezpłatnie nieograniczona ilość kawy do degustacji.

Czwartek – 16.06.2011 godz. 13* Konferencja prasowa.

Miejsce: sala audio-wizualna Muzeum Sztuki MS 2. Prezentacja programu przez organizatorów Festiwalu Dobrego Smaku oraz Festiwalu Kawy. Po konferencji przewidywany jest pokaz sztuki parzenia kawy metodą Latte Art.

---------------------------------------------------------------------------------------

Piątek - 17.06.2011 cały dzień

Miejsce: Kawiarnie Festiwalowe na ul. Piotrkowskiej i ścisłym centrum miasta.

Klienci i goście mają okazję skorzystać ze specjalnej oferty espresso i cappuccino w cenie 3 zł w Kawiarniach Festiwalowych oraz udział w konkursie SMSowym na najlepszą kawiarnią. Każda Kawiarnia zaoferuje swój własny program dla swoich gości.

---------------------------------------------------------------------------------------

Sobota - 18.06.2011 cały dzień

Miejsce: Kawiarnie Festiwalowe przy ul. Piotrkowskiej i ścisłym centrum miasta.

Ciąg dalszy festiwalu w Kawiarniach – oferta specjalna - espresso i cappuccino w cenie 3 zł, konkursy i inne atrakcje indywidualnie przygotowane przez kawiarnie. Miejsce: pomieszczenia festiwalu na terenie kawiarni Boston Cafe w Muzeum Sztuki MS 2. Stoiska ekspozycyjne. Degustacja kaw, prezentacja ekspresów i akcesoriów do parzenia kawy, prezentacja sztuki parzenia, degustacje, spotkanie ze specjalistami w dziedzinie kawy. Prezentacja filmów o tematyce kawowej, galeria zdjęć, zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami o tematyce kawy.

Godz. 15-16.30 - Zajęcia dla dzieci od lat 10

Miejsce: Boston Cafe - Cup tasting dla miłośników kawy godz.

11-12.30* godz. 14-15.30* opcjonalnie godz. 16.30/18 „Mini cup tasting” dla miłośników kawy prowadzony przez profesjonalnych cup testerów. W programie: teoria cup tastingu, rozpoznawanie smaków, test 6-8 próbek kawy, wspólna ocena i wybór najlepszej kawy.

Miejsce: Manufaktura Pokazy/szkolenie Latte Art. godz. 10-11* godz. 14-15* Opcjonalnie godz. 17-18 Szkolenie w zakresie sposobów przygotowywania kaw mlecznych, zasady i technika spienianie mleka, cappuccino, latte itp. Prezentacja najważniejszych aspektów mających wpływ na jakość. Zasady łączenia kawy z mlekiem w celu osiągnięcia idealnego balansu smakowego. Prezentacja technik Latte Art. Prowadzenie: Marcin Moczydłowski, Łukasz Kaczmarek

Miejsce: pomieszczenia festiwalu na terenie kawiarni Boston Cafe w Muzeum Sztuki MS 2 cały dzień Prezentacja/szkolenie w zakresie różnych metod parzenia kawy, które są możliwe do zastosowania w warunkach domowych. Uczestnicy będą mieli możliwość degustacji kaw zaparzonych różnymi metodami. Do prezentacji zostaną wykorzystane urządzenia zgodnie z najnowszymi trendami typu Chemex, French Press, Aero Press itp. Prowadzenie: Łukasz Jura, Radek Darnowski

Miejsce: sala audiowizualna Muzeum Sztuki MS 2 godz. 18 - możliwość zmiany terminu na niedzielę. Festiwal Kawy odbędzie się 2 tygodnie po Mistrzostwach Świata Baristów w Kolumbii. Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa odbędą się w kraju produkującym kawę. W spotkaniu wezmą udział uczestnicy tego wydarzenia. Planowany jest fotoreportaż z komentarzem. Przewidywana jest wizyta Mistrzyni Polski Izabeli Popiołek oraz Ambasadora Kolumbii w Polsce.

--------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela - 17.06.2011 do godziny 18 program podobny jak w sobotę

Miejsce: pomieszczenia festiwalu na terenie kawiarni Boston Cafe w Muzeum Sztuki godz: 12-13.30 Zajęcia dla dzieci od 4 do 8 lat

Miejsce: sala audio-wizualna Muzeum Sztuki MS 2 Oficjalne zakończenie Festiwalu. Rozstrzygniecie konkursów, rozdanie nagród. Nagroda dla 5 gości Festiwalu, wybranych metodą losowania kuponów – Ekspres do kawy – torba z kawą – zawartość to kilka rodzajów kaw najwyższej jakości. Nagroda dla 15 gości Festiwalu, wybranych metodą losowania kuponów lub zwycięzców w konkursach. – torba z kawą – zawartość to kilka rodzajów kaw najwyższej jakości.