Wielu z nas nie wyobraża sobie domu bez klasycznej kawiarki. Jest wygodna, pozwala szybko przygotować pyszne espresso, a do tego jej mycie i konserwacja nie sprawiają problemów. Jeśli jeszcze nie znacie kawiarek włoskiej marki Pezzetti, pora to zmienić.

Marka Pezzetti znana jest przede wszystkim z czterech głównych linii swoich kawiarek: Italexpress, Luxexpress, Steelexpress oraz Bellexpress, a jej historia sięga roku 1940.

Początki

Firma została założona w latach 40. XX wieku przez Ezio Pezzettiego, który stał na jej czele przez ponad 50 lat. To jego miłość do kawy sprawiła, że postanowił rozpocząć produkcję kawiarek, które dziś znane są na całym świecie. Na siedzibę wybrał włoskie miasto Seregno, w regionie Lomardia.

W 1947 r. na rynek trafiają pierwsze kawiarki o nazwie „Everest Express”, które mają pojemność 6 espresso. Każdego dnia powstawało aż 200 nowych sztuk, które wcale nie zalegały w magazynach, tylko szybko znajdowały nowych właścicieli.

Szybki rozwój firmy

Okazało się, że kawiarki Pezzetti szybko zdobyły uznanie wśród wielbicieli czarnego naparu. Nazwę kawiarki zmieniono na „Italexpress”, aby bardziej podkreślić włoską tradycję picia kawy, zwłaszcza w kontekście planów eksportowych. 

W latach 60. na rynku było już więcej pojemności kawiarek do wyboru (1, 3, 9, 14 TZ), a roczna produkcja osiągnęła 200 000 sztuk. 

Dziesięć lat później pojawiły się pierwsze reklamy telewizyjne marki, każda o długości 3 minut.  hasłami „Brilla fuori, brilla dentro e fa un caffè che è un portento!” („Świeci na zewnątrz, świeci wewnątrz i sprawia, że kawa jest cudem!) oraz „Brilla per far brillare il tuo caffè!” („Świeci, aby Twoja kawa świeciła!”). Miało to podkreślić nieskazitelny wygląd kawiarki, która – oprócz właściwości użytkowych – miała być także pięknym gadżetem w każdej kuchni. 

Czasy obecne

W 2004 roku Abert i Ghidini Cipriano przejęli spółkę od Ezio Pezzetti i przenieśli jej siedzibę do miejscowości Brescia w północnych Włoszech.

Obecnie Pezzetti jest globalną marką obecną w na całym świecie. Dlaczego jej produkty cieszą się taką popularnością? Ponieważ Ezio Pezzetti od samego początku stawiał na dbałość o szczegóły wykonania, o co zadbali także jego następcy. Wygląd modelu „Italexpress” jest wciąż taki sam jak na początku produkcji!

Cztery linie kawiarek (w tym także na kuchenki indukcyjne) sprawiają, że ekspresy do kawy Pezzetti sprostają praktycznie każdym wymaganiom. Lecz o tym możecie przekonać się sami!