Tradycyjna kawa to zawsze świetna propozycja, która sprawdza się niezależnie od okazji. Rozgrzewający, aromatyczny napój zazwyczaj znajduje się w kręgu zainteresowania wielu osób. Często jednak przychodzi czas, w którym masz ochotę na przełamanie kawowej rutyny i spróbowanie czegoś nowego. Idealna w takiej sytuacji może okazać się kawa z sokiem pomarańczowym, która świetnie pobudza i orzeźwia. Zobacz, jak ją zrobić krok po kroku!

Kawa z sokiem pomarańczowym - czym jest orange freshpresso?

Kawa jest obecnie jednym z najpopularniejszych napojów, którym raczy się wiele osób na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego — niepowtarzalny aromat świeżo mielonych ziaren sprawia, że pobudzeniu ulegają wszystkie zmysły. Właśnie ze względu na niesłabnącą popularność kawy na przestrzeni wieków powstało tak wiele jej różnorodnych wersji. Niektóre z nich nadal pozostają dość tradycyjne, inne znacząco odbiegają od przyjętej normy. Zdecydowanie do tej drugiej grupy można zaliczyć kawę z sokiem pomarańczowym, która z pewnością może zaskakiwać swoim wyjątkowo oryginalnym smakiem. Tego rodzaju napój znany jest także pod angielską nazwą „orange freshpresso”, która jednoznacznie sugeruje, z jakich składników się on składa. 

Dlaczego warto wybrać kawę z sokiem pomarańczowym?

Połączenie mocnego, głęboko aromatycznego espresso z orzeźwiającym smakiem świeżej pomarańczy to z pewnością niebanalne połączenie, które może budzić pewnego rodzaju zdziwienie. Nowości w świecie baristów pojawiają się jednak wyjątkowo często - warto więc spróbować jak najwięcej z nich. Być może któraś stanie się Twoją ulubioną na dłużej?

Podobnie może być właśnie z kawą z sokiem pomarańczowym. Wyjątkowo energetyzujące połączenie to na tyle niespotykany zabieg, że ma szansę podbić nawet serca tych kawoszy, którzy w świecie baristów widzieli już prawie wszystko. 

Kawę z sokiem pomarańczowym możesz z powodzeniem wykorzystać jako dodatkowy booster energii - na Twój organizm będzie działać nie tylko kofeina, ale także orzeźwiająca moc cytrusów. Orange freshpresso jest więc idealną propozycją do śniadania, kiedy to  dodatkowa porcja orzeźwienia jest jak najbardziej wskazana. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby kawą z sokiem pomarańczowym zastąpić tradycyjny wariant kawy mrożonej. 

Co musisz mieć, aby przygotować kawę z sokiem pomarańczowym?

Orange freshpresso to specjalnie stworzona nazwa, która z pewnością może intrygować nawet te osoby, które nigdy nie określiłyby się jako specjalni amatorzy kawy. To właśnie powód, dla którego nowatorskie odmiany tradycyjnego kawowego napoju stają się tak popularne. Łączą one przecież klasykę gatunku zamkniętą w ziarnach kawy oraz orzeźwiające i energetyzujące nuty, które z pewnością mają zdolność pobudzającą. Kawa z sokiem pomarańczowym może więc być idealną propozycją zarówno dla zapalonych kawoszy, jak i dla tych, którzy za tradycyjną wersją kawy szczególnie nie przepadają i chcą spróbować jej nieco odmiennej wersji. 

Zastanawiasz się, co jest szczególnie ważne podczas przygotowywania kawy z sokiem pomarańczowym? Z pewnością nie sposób pominąć szczególnej roli, jaką w przygotowaniu odgrywa dobór odpowiednich składników. Chcąc dodać sok pomarańczowy do aromatycznego orange freshpresso musisz pamiętać o jego odpowiednim dobraniu. Skorzystanie ze sklepowych propozycji o wątpliwym składzie raczej nie jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o przygotowanie kawy z sokiem pomarańczowym. Najlepszym wyborem z pewnością może być dodanie świeżego soku z dojrzałych i soczystych pomarańczy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku espresso - przygotowując kawę z sokiem pomarańczowym w żadnym wypadku nie można sobie pozwolić na użycie słabej jakości kawy, która będzie w stanie zniszczyć smak całego napoju. Chcesz tego uniknąć? W naszym sklepie kupisz jedynie najwyższej jakości kawę, dzięki której przygotujesz doskonale aromatyczne orange freshpresso. 

Jak zrobić orange freshpresso?

Potrzebujesz:

  • jedno mocne espresso (ok. 50 ml)
  • 100 ml świeżego soku pomarańczowego
  • kostki lodu (opcjonalnie)

Do szklanki wrzuć lód, a następnie wlej sok pomarańczowy. Na koniec dodaj espresso, ostrożnie wlewając je po ściankach szklanki. Orange freshpresso gotowe!