Świeżo Palona
Przenieś swój AeroPress na wyższy poziom

Przenieś swój AeroPress na wyższy poziom

O AeroPressie pisaliśmy już kilka razy, ale jest to tak wdzięczny temat, że podejmiemy go jeszcze raz. Tym razem skupimy się na licznych akcesoriach, które możesz dobrać do swojego urządzenia.

Bo AeroPress można rozbudowywać, udoskonalać i zmieniać na wiele sposobów. Wszystko po to, aby znaleźć najlepszy sposób przygotowywania swojej ulubionej kawy. Albo ciągle próbować nowych, w zależności od upodobań. 

Wszystko można wymienić.

Zacznijmy od tego, że jeśli jakikolwiek z elementów Twojego AeroPressu się zniszczy, nie ma żadnego problemu. Wymienić możesz zarówno cały tłok, jak i samą gumę. Możesz także wymienić sitko, które dostałeś z zestawie. Te elementy są łatwo dostępne.

Chcesz zamienić swój AeroPress w szczelnie zamykane naczynie? Wystarczy zamówić Travel Cap – gumową nakładkę z elastometru. Nie tylko zmieni on AeroPress z pojemnik, w którym można przewozić kawę, filtry czy mieszadełko (świetne rozwiązanie podczas wyjazdów!), ale także sprawi, że urządzenie nie będzie się ślizgało po powierzchni, podczas zaparzania kawy metodą odwróconą.

Zapomnij na chwilę o papierowym filtrze.

AeroPress jest też idealny, jeśli chcecie poeksperymentować ze smakiem kawy. Najłatwiej przetestować różne rodzaje filtrów. Na przykład stalowe filtry, używane zamiast klasycznych papierowych, umożliwiają osiągnięcie większego body.

Dość popularnym jest stalowy filtr FlaBean RGB Core z regulacją ciśnienia zaparzania. W zestawie jest metalowy filtr z konstrukcją wyprofilowanych oraz filtr z bardzo drobnej stalowej „siateczki”. Ich połączenie daje dużo możliwości zmiany parametrów parzenia. Wystarczy zmieni położenie filtra z wyprofilowanymi otworami z 0° na 45°, 22,5°, -22,5°, by uzyskać zupełnie inną przepustowość.

Nieco bardziej zaawansowany jest filtr FlaBean sRGB Baristat, który oprócz standardowego zestawu Core, zawiera trzeci filtr: RGB Low pressure panel. Czyli pozwala na jeszcze więcej możliwości regulacji ciśnienia.

Warto też zwrócić uwagę na stalowy filtr włoskiej firmy IMS w wersji superfine. Posiada on bardzo drobne i gęsto rozmieszczone otwory, co uwydatnia słodycz kawy.

Wśród firm, produkujących filtry do AeroPressu, wspomnijmy jeszcze o Able Brewing. Stalowy Able Disk produkowany jest w dwóch wersjach – standard i fine. Różnią się one gęstością i wielkość otworów w filtrze. Pozwalają na uzyskanie bardziej czystego i słodszego naparu.

Able Brewing produkuje także filtry pozłacane 18-karatowym złotem dla prawdziwych konseerów luksusowego smaku.

A może Fellow Prismo?

Fellow Prismo to specjalnie zaprojektowana nakładka z zaworem i stalowym filtrem do AeroPressu, która pozwala uzyskać jeszcze pełniejsze body i bardziej skondensowany napar. 

Nakładka składa się z gwintu oraz metalowego sitka z otworami o średnicy 70 mikronów. Z kolei przy wylocie zamontowany jest zawór, który zapobiega przeciekaniu naparu. Mimo tak prostej konstrukcji, efekty są naprawdę rewelacyjne.

Fellow Prismo powoli na przygotowanie doskonałej kawy przelewowej oraz intensywnego espresso, prawie jak z ekspresu ciśnieniowego.

Duży wybór na Kickstarterze.

Ponieważ AeroPress stał się tak bardzo popularny (o powodach pisaliśmy już wielokrotnie), wciąż pojawiają się nowe akcesoria do tego urządzenia. Wystarczy przejrzeć Kickstartera, aby znaleźć kilka z nich.

Na przykład serwer, który pozwala jednocześnie napełnić dwie filiżanki kawy podczas jednego przeciśnięcia tłoka (KICKSTARTER - AEROPRESS). To świetna sprawa, jeśli chce przygotować kawę jednocześnie dla siebie i dla swojego gościa. 

Wśród proponowanych dodatków są także specjalne nakładki, które pozwolą na wygodne przygotowanie cold brew (COLD BREW) albo dodatkowe dźwignie-rączki, dzięki którym przeciskanie kawy będzie wymagało mniej siły (SPRESSA). 

Do tego dochodzą także liczne filtry i nakładki, które pozwolą odkryć nowe sposoby parzenia kawy w AeroPressie. I nie zapominajmy o tym, że właśnie na Kickstarterze zbierano fundusze na realizacje filmu dokumentalnego o tej metodzie parzenia kawy. Jego premiera w Polsce będzie miała miejsce jeszcze w tym tygodniu.

Podsumowując – AeroPress to naprawdę proste i wygodne w obsłudze urządzenie do parzenia kawy, ale dzięki dostępnym na rynku akcesoriom można zmieniać jego parametry.
A dzięki temu praktycznie każdy miłośnik kawy będzie w stanie dobrać idealne dla siebie ustawienie.

I między innymi dlatego właśnie tak bardzo kochamy AeroPress!

Tagi: kawa, aeropress, metalowe filtry, zmiany

Brak komentarzy

Dodaj nowy komentarzPowiązane produkty

Zobacz pokrewne wpisy z naszego bloga


5 powodów dla których warto u nas kupować