Niewielu kawoszy przyzna się do tego wprost, ale wygląd kawiarki ma znaczenie! Oczywiście jakość wykonania zawsze będzie na pierwszym miejscu, ale jeśli do tego kolor kawiarki będzie cieszył wzrok to już w ogóle rewelacja. Zgadzacie się?

Dlatego od jakiegoś czasu nie mogę oderwać wzroku od kawiarek marki Pezzetti. Po pierwsze ich producent działa na rynku od wielu lat, po drugie jakość ich wykonania nie budzi żadnych zastrzeżeń, a po trzecie — przepiękny morski kolor zdobył moje serce od pierwszego spojrzenia!

Ale po kolei. Pezzetti oferuje 4 linie swoich produktów: Italexpress, Luxexpress, Steelexpress i Bellexpress. Poznajcie je bliżej.

Italexpress i Luxexpress

To linie wykonane z aluminium. Italexpress to jednocześnie pierwszy model, który marka Pezzetti wprowadziła na rynek, chociaż początkowo nazywał się „Everest Express”. Obecnie dostępny jest w kilku wariantach — klasycznym srebrnym z czarną rączką lub kolorowymi rączkami albo w kilku soczystych kolorach. Jej pojemność to nawet 14 filiżanek, co czyni Italexpress największą z kawiarek oferowanych przez Pezzetti.

Luxexpress dostępne są tylko w dwóch kolorach — srebrnym i czarnym — i w pojemności maksymalnie 12 filiżanek. Mają tez dyskretne logo.

Steelexpress i Bellexpress

To wersje stalowe, których można używać na kuchenkach gazowych, elektrycznych, jak i indukcyjnych (w wersji na 6 filiżanek espresso). Bellexpress dostępna jest w wielu ciekawych kolorach, które zachwycą wszystkich miłośników dobrego designu.

Wersja Steelexpress również dostępna jest w kilku kolorach, jednak jej wygląd odbiega nieco od innych modeli Pezzetti. Ten model pozbawiony jest charakterystycznych dla kawiarek wytłoczeń, jest gładki, smukły, nowoczesny a jednocześnie elegancki.

Pezzetti czy Bialetti?

Na to pytanie wam nie odpowiem. Dość długo zastanawiałam się nad odpowiedzią. Obie marki stawiają na jakość i dokładność w produkcji. Obie firmy mają też wiele ciekawych modeli, również na kuchenki indukcyjne. Z dostępnością uszczelek też nie ma najmniejszego problemu. 

Jeśli zaś chodzi o cenę, to tutaj szala przeważa na korzyść Pezzetti, ponieważ kawiarki tej marki są tańsza, ale to też nie jest kosmiczna różnica. Bialetti za to ma więcej dodatkowych akcesoriów do samego podawania kawy — ciekawych filiżanek i kubeczków.

Jak więc wybrać? Pozostaje zdać się na własny gust! 

Wiem, też że ile osób, tyle gustów i że są zwolennicy klasycznych kolorów, dla których tylko srebrny odcień kawiarki wchodzi w grę. Ale ja naprawdę jestem zachwycona ciekawymi kolorami Pezzetti!