Świeżo Palona

Kawa & Herbata miesiąca -20% Kliknij i dowiedz się więcej

Logo - Ascaso

Ascaso

Jesus Ascaso urodził się w górskim miasteczku na północy Hiszpanii. Był on człowiekiem o ogromnym harcie ducha. Miasteczko w którym mieszkał dało mu szansę w rezultacie której, wyruszył do Barcelony z 30 dolarami w kieszeni i głową pełną pomysłów.

W latach 50-tych espresso stało się popularne w Hiszpanii oraz pozostałej części Europy. W Barcelonie wzrastająca popularność kawy doprowadziła do powstania kwitnącego biznesu. W 1950 roku Jesus Ascaso rozpoczął pracę u dystrybutora części zamiennych do ekspresów do kawy.

W latach 1952 – 1962 Jesus Ascaso pracował w firmie Gaggia na linii produkcyjnej robiąc części do ekspresów do kawy dla odbiorców na całym świecie. Na rynek wszedł nowy producent ekspresów do kawy. Szybki wzrost sektora kawowego wymusił zapewnienie oryginalnych części zamiennych, co było drogim i ekskluzywnym przedsięwzięciem. Jesus Ascaso postanowił sprostać temu wyzwaniu. W 1962 roku, w Barcelonie założył własną firmę produkującą części do ekspresów do kawy, przy założeniu jak najniższych cen. Dzięki kontaktom z branży pozyskał wielu dystrybutorów i techników, co pozwoliło mu na utrzymanie firmy.

W dniu dzisiejszym firma ASCASO sprzedaje swoje produkty do ponad 50 krajów i nie ustaje w tworzeniu nowych oddziałów, związanych z ekspresami do kawy. Przez wiele lat Jesus Ascaso z przyzwyczajenia nosił w teczce 4 uszczelki i 3 filtry.

5 powodów dla których warto u nas kupować