Tradycyjna kawa zawsze jest świetną propozycją, która sprawdza się niezależnie od okazji. Rozgrzewający, aromatyczny napój rozkochał w sobie miliony osób. Jednak pojawiło się słońce i nie zawsze mamy ochotę na gorącą kawę. Dlatego chcielibyśmy Ci przedstawić hit tego lata — orange freshpresso!

Kawa z sokiem pomarańczowym - czym jest Orange Freshpresso?

Kawa jest obecnie jednym z najpopularniejszych napojów, którym raczy się wiele osób na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego — niepowtarzalny aromat świeżo mielonych ziaren sprawia, że pobudzeniu ulegają wszystkie zmysły. Właśnie ze względu na niesłabnącą popularność kawy na przestrzeni wieków powstało tak wiele różnorodnych wersji tego napoju. Niektóre z nich nadal pozostają dość tradycyjne, inne zaś znacząco odbiegają od przyjętej normy.

Zdecydowanie do tej drugiej grupy można zaliczyć kawę z sokiem pomarańczowym, która z pewnością może zaskakiwać swoim wyjątkowo oryginalnym smakiem. Tego rodzaju napój znany jest także pod angielską nazwą „orange freshpresso”, która jednoznacznie sugeruje, z jakich składników się on składa.

Dlaczego warto wybrać kawę z sokiem pomarańczowym?

Połączenie mocnego, głęboko aromatycznego espresso z orzeźwiającym smakiem świeżej pomarańczy to z pewnością niebanalne zestawienie, które może wywołać pewne zaskoczenie. Nowości w świecie baristów pojawiają się jednak wyjątkowo często — warto więc próbować jak najwięcej z nich. Być może któraś z nich stanie się Twoją ulubioną na dłużej?

Podobnie może być właśnie z kawą z sokiem pomarańczowym. To wyjątkowo energetyzujące połączenie, które może zaskoczyć nawet tych kawoszy, którzy myśleli, że widzieli już prawie wszystko. Kawę z sokiem pomarańczowym możesz wykorzystać jako dodatkowy zastrzyk energii — na Twój organizm będzie działać nie tylko kofeina, ale także orzeźwiająca moc cytrusów. Orange freshpresso jest więc idealną propozycją na śniadanie, gdy dodatkowe orzeźwienie jest jak najbardziej wskazane. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby kawę z sokiem pomarańczowym zastąpić tradycyjnym wariantem kawy mrożonej.

Jak zrobić Orange Freshpresso?

Potrzebujesz:

  • jedno mocne espresso (ok. 50 ml)
  • 100 ml świeżego soku pomarańczowego
  • kostki lodu (opcjonalnie)

Do szklanki wrzuć lód, a następnie wlej sok pomarańczowy. Na koniec dodaj espresso, ostrożnie wlewając je po ściankach szklanki. Orange freshpresso gotowe!